Εξώφυλλο | |
---|---|
Εκδότης | |
Διαστάσεις |
21X29 |
Αριθμός Σελίδων |
32 |
Συγγραφέας | |
Έτος Έκδοσης | |
ISBN |
Η Πασχαλίτσα και το Κουνελάκι
8,90 €
Η «Παιχνιδούπολη» του κυρ-Μανώλη ήταν το πιο όμορφο κατάστημα της γειτονιάς. Είχε αμέτρητα παιχνίδια για μικρά και μεγάλα παιδιά. Φέτος ειδικά ο κυρ-Μανώλης πήρε πολύχρωμα κομμάτια ύφασμα και έφτιαξε μόνος του μία κόκκινη πασχαλίτσα και ένα χρωματιστό κουνελάκι. Ήταν τόσο όμορφα τα δυο ζωάκια, που αποφάσισε να τα βάλει να κρατιούνται χέρι-χέρι στο κέντρο της μεγάλης βιτρίνας. Το Μεγάλο Σάββατο το πρωί, ο κυρ-Μανώλης πήρε την πασχαλίτσα , την έβαλε σ’ ένα πολύχρωμο κουτί, το τύλιξε και το προσέφερε στη μικρή Αντιγόνη μαζί με τη λαμπάδα που της αγόρασε η νονά της. Θα ξανασυναντηθούν άραγε πάλι οι δύο αχώριστοι φίλοι μας; Και η προσευχή της μικρής Αντιγόνης, άραγε θα φτάσει ως τον ουρανό; Είναι αλήθεια οτι ο Χριστός αγκαλιάζει τα μικρά παιδιά όταν ζητούν τη βοήθειά του;
Σε απόθεμα
Σχετικά προϊόντα
Γιατί ο θάνατος και πέραν του τάφου; (Άδετο)
Θεομητορικόν Δ (Άδετο)
Κρίσις Ηγεσίας – Ο άξιος ηγέτης
© Γραφικές Τέχνες ΜΕΛΙΣΣΑ. 2024. All Rights Reserved.